Mikropigmentacja medyczna skóry głowy
Pigmentacja medyczna skóry głowy
Pigmentacja skóry głowy (z ang. Scalp Micropigmentation) inaczej nazywana również mikropigmentacja włosów to nic innego jak medyczny tatuaż skóry głowy.
Zabieg ten jest bezpieczny, komfortowy, ale przede wszystkim gwarantuje efekt krótko ściętych włosów.
W wierzchniej warstwie skóry, za pomocą kropek, specjalista umieszcza bezpieczny barwnik pozostawiając kropkę imitującą ścięty włos. Zabieg jest podzielony na etapy co pozwala na najlepsze dobranie koloru barwnika, zgodnego z naturalnymi włosami.
Mówi Natalia Sadło, założycielka ICONA i specjalistka od pigmentacji medycznej.
DLA KOGO?
Mikropigmentacja medyczna skóry głowy to rozwiązanie dla osób borykających się z takimi problemami jak między innymi:
- Łysienie plackowate
- Łysienie androgenowe
- Utrata włosów w wyniku chemioterapii lub urazu
- Nieudany przeszczep włosów
CZYM JEST MIKROPIGMENTACJA?
Zabieg łączy w sobie techniki makijażu permanentnego i tatuażu. To umieszczenie sterylną igłą pigmentu w wierzchniej warstwie skóry, za pomocą specjalistycznego urządzenia, tworząc w ten sposób setki lub tysiące małych punktów, które do złudzenia przypominają odrastające włosy.
ZALECENIA
Jeśli łysienie jest punktowe i część włosów odrasta, najbardziej naturalne efekty uzupełnienia braków włosów przyniesie utrzymanie tych odrastających do maksymalnej długości około 2mm.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazania tymczasowe dotyczą przejściowych problemów zdrowotnych, które można rozwiązać przed przystąpieniem do zabiegu mikropigmentacji. Należą do nich:
- Wyraźne osłabienie układu odpornościowego, na przykład w wyniku długotrwałej choroby.
- Poddawanie się chemioterapii lub radioterapii.
- Obecność wirusa opryszczki lub półpaśca.
- Nieregularne blizny na skórze głowy.
- Niedawno przeprowadzone operacje plastyczne na głowie lub przeszczepy.
- Zły stan skóry, np. spowodowany infekcjami grzybiczymi lub poparzeniem słonecznym.
Przeciwwskazania permanentne, jak sama nazwa wskazuje, na stałe wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu mikropigmentacji. Na szczęście dotyczą one tylko niewielkiej grupy pacjentów. Oto stany zdrowotne, które uniemożliwiają przeprowadzenie zabiegu:
- Silna reakcja alergiczna na pigment, objawiająca się zapaleniem, wysypką, czy wypryskami.
- Ciężkie problemy ze skórą głowy, takie jak duże pieprzyki, znamiona, keloidy, naczyniaki, brodawki, liszaje, pokrzywki, melanodermia, łuszczyca lub czerniak.
Przypadki wymagające konsultacji lekarskiej:
Niektóre poważne schorzenia nie wykluczają mikropigmentacji, ale wymagają konsultacji lekarza. Należy koniecznie poinformować osobę przeprowadzającą zabieg o swoim stanie zdrowia, aby mogła podjąć odpowiednie środki ostrożności. Dotyczy to przypadków takich jak:
- Cukrzyca.
- Hemofilia.
- Arytmia serca.
- HIV.
- Nierozpoznane zmiany skórne w miejscach, gdzie planowane jest zastosowanie pigmentu.
Pamiętaj! Twoje zdrowie jest najważniejsze. Zawsze upewnij się, czy jesteś odpowiednio przygotowany do zabiegu mikropigmentacji. W razie wątpliwości skonsultuj się z naszym specjalista mikropigmentacji, który pomoże Ci zapewnić bezpieczeństwo podczas procedury.